Dil Danışmanlığı

images

2010 Yılından İtibaren Türkiye'nin İlk Dil Koçu Olarak Sunmaya Başladığımız Dil Koçluğu Seanslarımız Dünya Literatürüne 2000'li Yıllarda İngiltere'de Hull Üniversitesi ve 2003 Yılında Japonya'daki Kanda Üniversitesi'ndeki Araştırmalar Sonucu Language Advising(Dil Danışmanlığı) olarak geçmiştir.

 

Humanist Eğitim Yaklaşımlarından Olan Dil Danışmanlığı(Dil Koçluğu) Seansları ile Kişinin Kendi Kendine Balık Tutabilmesi Temel Hedeftir. Kişilerin Özerk Öğrenicilik Seviyesine Çıkmaları ve Kendi Öğrenim Süreçlerini Kontrol edebilen Öğrenici Olabilmeleri Hedeflenmektedir. Koçluk Yetileriyle Birlikte Dil Danışmanları Öğrenicilerin Yolculuklarına Eşlik Etmektedir.

 

Bu temel mantıkta üzerine çalışılan alanlar şunlardır: 

1. Öğrenci ile birlikte ihtiyaç analizi seansı yapılması

2. Öğrencinin dil eğitimini etkileyen psikolojik faktörler (kaygı, mükemmelliyetçilik, değersizlik, sınav stresi vs.)

3. Öğrencinin öğrenme stratejileri ve zeka tipi yönünden farkındalığının sağlanması

4. Toefl, Ielts ve Hazırlık Atlama gibi sınavlara hazırlanırken koçluk hizmeti

5. Öğrenimini kontrol etmesini sağlayacak noktalarda farkındalık yaratma ve dönüşüm çalışmaları

6. Motivasyon arttırıcı çalışmalar ve iç motivasyon sağlama aktiviteleri

7. İngilizce öğreniminde yararlanacağı kaynaklarla ilgili yönlendirme

8. İçsel yolculuğunda vaatler ortaya konabilmesini sağlama ve yeniden vaatleri şekillendirme veya değiştirme ve bunların takiplerinin yapılması

 

2014 Yılında Almış Olduğu Öğrenci Koçluğu, İngiltere'nin Saygın Kurumlarından Pilgrims tarafından verilen Öğretmen Eğiticisi Eğitimleri ve Bu Alandaki Türkiye'deki İlk Doktora Tezini Yapıyor Olması ve Ocak Ayında Japonya'dan Alacağı Eğitimle Birlikte Yeni Yıl İle Birlikte Türkiye'de Dil Danışmanları Yetiştirmek İçin İngilizce Öğretmenlerine Yönelik Eğitimlere de Başlayacak olan Doğuş Aydın alandaki Türkiye'deki az sayıdaki en önemli uzmanlardandır. 

 

Yaklaşık 250 saat Seans Tecrübesi ile Daha Ekonomik, İçselleştirici, İç Motivasyon Arttırıcı ve Dil Öğrenirken ki Psikolojik Faktörleri Ortadan Kaldırıcı Bu Seanslardan Yararlanmak İçin veya Çocuklarınızın veya Kendinizin Sınav ve Öğrenim Hayatında Yanında Olabileceği Öğrenci Koçluğu Eğitimleri Hakkında Bilgi Almak İçin Hemen İletişime Geçiniz.

 

dogusaydin
Doğuş Aydın
Thursday, November 28, 2019