Eğitim Sistemi

images

"Sokrates'in dediği gibi; "Bir şeyi bilmek onu anlatmakla mümkündür." sözünden yola çıkarak sistemimizi inşa ettik.

 

İngilizce Yabancı Dil Eğitim Programımız ile öğrencinin öğrendiği tüm bilgileri kullanmasıyla başlar. Öğrencilerimiz karışık bilgiler yığınını beyinlerinde tutmakla kalmaz onları her daim kullanırlar. Bu sürecin en önemli yönü olan beyindeki zincirleri Dil Koçlarımız ve Psikolojik Danışmanlarımızla birlikte kırdıktan sonra İngilizce bilgilerini öğrencimizin hiç farkında olmadan beynine yerleştiririz. Süreç içinde öğrencilerimiz yazabildiğinin ve de konuşabildiğinin farkına varır.

 

Dil Koçlarımız için en önemli olan şey öğrencimizin dili her yönüyle öğrenebilmesidir. Dolayısıyla öğrenciler konuşarak, yazarak, okuyarak ve dinleyerek öğrenirler. Böylece öğrenciler İngilizce eğitimin sonunda hem konuşabilecek, hem yazabilecek, hem dinlediğini hem de okuduğunu anlayabilecek seviyeye gelebilmektedir.

 

Doğuş Aydın Language Coaching'in kurumlara ve bireylere garantili dil öğretim sırrı aşağıdaki öğretim unsurlarında saklıdır.

 

English Into Each Second

 

Eğitim süresince öğrencinin her anına ders dışı aktivitelerle girilerek öğretim döneminde İngilizce ile bağdaşması sağlanır.

 

Çağrışımsal İngilizce

 

Öğrenci eğitim boyunca kullanılan görsel materyallerin bolluğundan dolayı beyninde gördüğü şeyler üstüne tasarımlar oluşturarak dilden dile geçişler yapmaz ve İngilizce düşünmeye giden yolun kapısını aralar.

 

S.O.S Sistemi

 

Dilbilgisi her öğrencinin sorunudur.Bilse dahi konuşmasına yansıtamazlar. Çünkü Dilbilgisini öğrenirler. Ancak bizim sistemimiz Dilbilgisi bilgilerini beynin alt loblarına aktarıp bilinç dışı bir şekilde dilbilgisi kullanımını sağlar. Böylelikle kulağımıza hoş gelmeyen konuşmalar yanlış yaptığımız anlamı taşımaktadır. Dilbilgisini okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerine aktararak entegre bir yabancı dil eğitim sistemi oluşturulur.

 

Konuşturan Süreç

 

Eğitimin başından sonuna kadar öğrenci İngilizce konuşur. Bu süreç 40 saniyede 1 cümleyi söyleyebilme yeteneğinden; 5 saniyede yani ana dil seviyesinde söyleyebilme sürecine kadar giden süreçtir.Dikkat edilen husus öğrencinin eğitimin başında da sonunda da o dili konuşabiliyor olmasıdır.

 

Öğrenme Stilinize Göre Özel Öğretim

 

Doğuş Aydın'ın öğrenci adaylarına uygulamış olduğu özel zeka tipi ve psikolojik testleriyle sizin öğrenim şekliniz belirlenir ve sonrasında İngilizce Eğitiminiz sizin öğrenme stilinize göre planlanır.

 

Regular Check-Up System

 

ÖDS (Öğrenci Değerlendirme Sistemi) ile öğrencilerimize İngilizce kullanım durumlarına göre yani Reading, Listening, Writing, Speaking, Vocabulary ve Grammar açısından o anki durumlarını gösteren aylık raporlar verilir.

 

Dil Edinim Süreci

 

Biz,dili öğretmeyiz.Dili size edindiririz. Bilincinde olmadan Grammar bilgilerini ve kelimeleri tam olarak Türkçe karşılıklarını öğrenmeden Language Acquisition(Dil Edinimi) sürecinden geçirerek sizin öğrenmenizi değil dili edinmenizi sağlarız.

 

Daily Wording Sistemi

 

Doğuş Aydın ile İngilizce öğrenirken ders içerisinde öğrendiğiniz bütün kelimeler Özel Daily Wording kağıtlarına not edilir ve eğitim süreci boyunca sizin dosyanızda durur.Süreç devam ederken sürekli geçmişte ders içinde öğrendiğiniz kelimelerle ilgili çalışmalar yapılarak kelimeleri uzun dönemli hafızanıza yerleştirmeniz sağlanır.

 

Süreç Nasıl Gerçekleşir?

 

Öncelikle beyindeki zincirler kırılır. Ne yazık ki okul hayatımız boyunca gördüğümüz eğitim sistemimizdeki yanlışlıklar öğrencilerin bir çoğunda False Learning Style (yanlış öğrenim şekli) oluşmasına neden olmuştur. Bunun için bir süre dil koçlarımız psikolojik danışmanlar ile ortaklaşa çalışarak öğrencinin eğitimdeki ön yargılarını kırmak için uğraşırlar.

 

İkinci olarak ingilizce öğrenilen süreç somutlaştırılır. Öğrencinin özel dosyası oluşturulur ve içinde eğitimin ilk gününden son gününe kadar yazdığı yazılar, okuduğu kitaplar bulunmaktadır. Ayrıca program direktörümüz, öğrenci ile eğitimin ilk günü Video Recording yaptıktan sonra ilerleyen süreçte de bu işlemi tekrarlar ve öğrencinin gelişimini gösterir ve öğrenci hem kendi kendini kontrol edebilir hem de motivasyonunu kendi kendine sağlamış olur.

 

Üçüncü olarak işin en önemli kısmı yani öğrenim başlamaktadır. Öğrenim tamamen görsel öğeler destekli bir sistemle devam eder.

 

 

dogusaydin
Doğuş Aydın
Thursday, November 28, 2019