Hakkımızda

images

Doğuş Aydın 1988 yılında İstanbul Fatih'te doğdu. Evli ve İki Çocuk babası olan Doğuş Aydın annesinin öğretmenlik görevlerinden ötürü İlkokul ve Ortaokul eğitimini çeşitli okullarda okuyarak geçirdi. Son olarak Çapa Gazi İlköğretim Okulunda eğitimini tamamladıktan sonra Davutpaşa Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesinden dördüncülükle mezun olduktan sonra Dil Alanında Üniversite sınavında Türkiye 702. olarak İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatına girdi. Bu dönemde aldığı Pedagojik formasyon ile öğretmenliğe ilk adımlarını atmış oldu.  

Üniversite hayatının 2.döneminde İngilizce Öğretmenliği'ne başlayan Doğuş Aydın, Royal English College'da Genel Koordinatörlük görevine kadar yükseldi, English4Life Dil Okulları'nın ve Pera Language Academy'nin Kurucu Ortağı olarak görev yaptı.

2006 senesinde başladığı eğitmenlik tecrübesinin ardından Doğuş Aydın Language Coaching markasını oluşturdu. Kendi ismi ile oluşturduğu markası ile sayısız başarıyı elde ederek, yaklaşık 500 öğrenciye ders verdi. Lisans eğitiminden sonra Sakarya Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamlamış ve 2020 yılında bitirmeyi planladığı İngilizce Öğretmenliği alanında İstanbul Aydın Üniversitesinde Doktora Eğitimine devam etmektedir. Türkiye'de Dil Danışmanlığı alanında ilk olma özelliği taşıyan 'Dil Danışmanlığı Aracılığıyla İngilizceyi Yabancı Dil olarak Öğrenen Yarı Bağımsız Türk Öğrenciler Nasıl Yaratılır?' başlıklı Doktora Tezini yazmakta ve İstanbul'da İki Lisedeki öğrencilerle araştırmasını yürütmektedir. 

Öğrencilerine birebir olarak İngilizce Özel Ders veren ve üst düzey firmalara da Kurumsal İngilizce Eğitimleri olarak grup dersleri şeklinde İngilizce eğitim sunan Aydın, tüm öğrencilerinin İngilizce konuşmasını sağladı. Türkiye'nin birçok üst düzey firmasında Kurumsal İngilizce eğitimleri verdi. Ayrıca birçok özel okul ve üniversitede okuyan öğrencilere İngilizce Özel Ders hizmeti sunarak hedeflerine ulaşmalarını sağladı. Bunun yanında 2019 yılı itibariyle İstanbul Kültür Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünde Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi olarak Geleceğin İngilizce Öğretmenlerine Yönelik Dersler Vermektedir. 

Aldığı Öğrenci Koçluğu eğitimi ile birlikte öğrencilerine koçlukta yaparak, sadece bir ingilizce eğitmeni olmanın dışında bir öğrencinin hangi tarzda öğrenebildiğini, yaşamındaki süreçleri dengede tutmasını sağlayıp, öğrencisini bilinçlendirerek, eğitim hayatına nasıl devam etmesi gerektiği konusunda ışık tutmayı sürdürmektedir. Doktora eğitimini tamamlamak üzere olan Doğuş Aydın, Dil Danışmanlığı (Dil Koçluğu) alanında Türkiye'nin İlk Doktora Tezini yazmakta ve bu alanda seanslar düzenleyen ilk öğretmenlerden olma özelliğini taşımaktadır. 

Bu eğitimlerinin dışında Londra bazlı eğitim kurumundan aldığı 'Eğitici Eğitimi' ile birlikte çeşitli okullara kurumsal ve bireysel olarak İngilizce Öğretmenlerine yönelik İngilizce Öğretmen Eğitimleri düzenlemektedir. 

İletişim için lütfen tıklayınız

dogusaydin
Doğuş Aydın
Sunday, September 1, 2019