Kurumsal İngilizce Eğitimi

images

Kurumsal İngilizce Eğitimi, (In-House Education), özel veya kamu kurumlarının ve çalışanlarının ihtiyaçlarına yönelik özel olarak hazırlanan kurumun veya çalışanın kendi ofisinde veya istediği bir yerde ve istediği saatte oluşturulan bir programdır. İngilizce Özel Ders şeklinde birebir İngilizce eğitimi olarak hazırlanan bir programı içerebileceği gibi kurumun kendi oluşturduğu Grup ile Grup İngilizce Eğitimi mantığında da ilerlemektedir.

 

Kurumsal çalışanların, mesai saatlerine uyum sağlamak üzere; kendi ofislerinde/evlerinde veya sınıflarımızdan birinde istenilen saat ve günü belirleyerek hazırlanan bir program ile Kurumsal İngilizce Eğitimi planlanmaktadır.

 

Bireysel İngilizce Özel Ders eğitimleri dışında; 2-10 kişi arasında gruplarda da herkesin İngilizce seviyesi, psikolojik ve bireysel farklılıkları gösteren testler sonrasında alınan sonuçlardan yola çıkarak zeka tipi ve öğrenim seviyesine göre gruplandırılarak Grup İngilizce Eğitimi veya İngilizce Özel Ders verilmektedir.

 

Kurum çalışanlarına eğitimler başlamadan önce eğitime katılacak kişilere "İngilizce Eğitim Danışmanlık Paketi" dahilinde özel testler uygulanmaktadır. Bu paketin içeriğinde Zeka Tipi Testi, Psikolojik Kaygı Envanteri, İngilizce Öğreniminde Etken Psikolojik Etkenler Testi bulunmaktadır.

 

İngilizce öğrenmeyi en kolay yollar ile sağlayan Doğuş Aydın'ın yayınladığı İngilizce Öğreniminde Temel 10 Adım makalesini okuyabilirsiniz.

 

İngilizce bilen ancak kullanamayan toplumumuzu geliştirmeye yönelik bilim dünyasınca oluşturulan İngilizce Öğretim Yaklaşımlarından veya Metodlarından 'Konuşturmacı Yaklaşım(Communicative Approach)' Doğuş Aydın tarafından eğitimlerinde ana temel alınmak üzere öğrencinin öğrenme stiline, stratejilerine ve psikolojik farklılıklarına göre değişik yaklaşımlara da geçiş yapılmaktadır. Bu kapsamda en genel mantıkta Doğuş Aydın, İngilizce Özel Ders, Kurumsal İngilizce Eğitimi ve Skype Üzerinden Online İngilizce Özel Ders eğitimlerinde 'Seçici Metod(Eclectic Method)' kullanmaktadır.

 

Konuşturmacı Yaklaşım (Communicative Approach) nedir? sorusunun cevabını Eğitim Sistemi menümüzde bulabilirsiniz. Kısaca bu kapsamda öğrenciye bir şey öğretmekten ziyade Dil Edinimi (Language Acquisition) hedeflenmekte ve bir bebeğin öğrenim mantığında kişiye bilgiler sunulduktan sonra kişinin bu bilgilerle pratik yapmasına yönelik bilinçaltı aktiviteleri yaptırarak bu bilgilerin kişinin ürünü haline gelmesi amaçlanmaktadır. Bu yaklaşım bilim dünyasından Robert DeKeyser'in Yeti Edinim Teorisi (Skill Acquisition Theory) bazlı bir yöntemle ilerlemektedir. Doğuş Aydın; İngilizce Özel Ders, Kurumsal İngilizce Eğitimi veya Skype Üzerinden Online İngilizce Özel Ders eğitimlerinin hepsinde öğrencilerinin dilbilgisi ve kelime bilgilerini Konuşma,Dinlediğini Anlama, Okuduğunu Anlama ve Yazma yeti alanlarına entegre ederek otomatik bir biçimde plansız konuşma ve yazmada kullanabilmelerini hedeflemektedir. 

 

Eğitim modülünün yanında profesyonel olarak Öğrenci Koçu olan ve Türkiye’nin Bu Alandaki İlk Doktora Tezini Yazarak İlk Dil Danışmanlarından (Dil Koçu) olan Doğuş Aydın, Koçluk yetilerini kullanarak öğrencileri kendi kendilerine öğrenebilen bireyler haline getirmeyi hedeflemekte ve Kurumsal İngilizce Eğitimi, İngilizce Özel Ders ve Skype Üzerinden Online İngilizce Özel Ders eğitimleri sonunda öğrencilerin özerk öğrenciler olarak yaşam boyu öğrenim olan İngilizce öğrenimini kendi kendilerine devam ettirebilmelerini sağlamaktır.

 

Süreç boyunca sağlanan bütün materyaller ve testler ücretsiz olup, kurumun ihtiyacı olan bir kısım çeviri de ücretsiz sağlanmaktadır.

 

Kurumsal Eğitimlerimiz için referanslarımızı görüntüleyebilir, Kurumsal İngilizce Eğitimimiz ve Ders talepleri için hemen başvuru'da bulunabilirsiniz.

 

 

 

dogusaydin
Doğuş Aydın
Thursday, November 28, 2019