IELTS Özel Ders

images

IELTS SINAVI NEDİR

IELTS sınavı Akademik ve Genel olmak üzere iki temel testten oluşan ve İngiltere merkezli Cambridge eğitim kurumunun dünya çapında düzenlediği bir sınavdır. Ayda 5-6 kere Türkiye’nin çeşitli illerinde yapılan sınavda dört ana temel yetideki başarınız değerlendirilmektedir.

Reading (Okuma)

Listening (Dinleme)

Writing (Yazma)

Speaking (Konuşma)

Dünyada birçok üniversite ve kurum veya İngiltere’de yaşamak için gerekli olan vizeye yönelik olarak IELTS sınav skoru talep etmektedir. Sınav toplam puanı 9 üzerinden değerlendirilmekte olup genellikle 5-9 arasındaki puan dilimi okul veya kurumun ihtiyaç ve talebine göre başarılı olarak kabul edilmektedir.

IELTS ÖZEL DERS

IELTS Özel Ders, Doğuş Aydın’ın bilimsel ve gözlemsel verilerinin sentezi ile oluşturduğu kendi öğretim yaklaşımlarının bir parçasıdır. Bu kapsamda IELTS Özel Ders Eğitimlerinde öğrenci ilk olarak psikolojik ve nörolojik yönlerini belirleyen zeka tipi, kaygı, dilsel yetenek ve motivasyon yönünden test edilerek incelenmekte ve bireysel farklılıkları belirlenmektedir.

Testlerin sonucuna özel olarak her öğrenciye özel bir ders programı ve Stratejik Plan hazırlanarak öğrencinin kaç saatte neyi ne kadar çalışarak hangi noktaya gelebileceği belirlenir. Bu stratejik plan öğrenci ile paylaşılarak uygun olup olmadığı sorulur. Sonrasında eğitimlere başlanır. Sınav eğitimlerinde şu ana kadar hazırladığı öğrencilerde yaklaşık 78 öğrenciden sadece 1 öğrencide başarısız olma durumunu yaşayan Doğuş Aydın, hedefe ulaşması imkansız olan öğrencilerle çalışmamakta ve onlara herhangi bir vaatte bulunmamaktadır.

IELTS Özel Ders eğitim içeriği beş ana temelden oluşmaktadır.

-IELTS sınavı için gerekli stratejileri, kısa yol tekniklerini anlatma

-IELTS sınavına yönelik sürekli ve çok çeşitli soru çözme

-Bu sınavlardaki sorulara, yanlışlara, yazma veya konuşma metinlerine yönelik sürekli geri bildirim(feedback) verme

-Süreç devam ederken bilinmeyen bütün kelimelerin bir uygulama ile kayıt altına alınması ve belli aralıklarla Doğuş Aydın’ın kendine ait sistemi olan ‘Daily Wording’ ile sorulması ve tekrar edilmesine dayanır. Kelimelerin sadece dinleme ve okumada anlaşılabilen değil ayrıca konuşma ve yazmada anlaşılabilen edinilmiş bilgi haline dönmesi hedeflenir ve bütün çalışmalar bunun üzerine oluşturulur.

-Sürecin tamamında Dil Danışmanlığı (Dil Koçluğu) stratejilerinin kullanılması ve kişide iç motivasyon yaratma, çalışma disiplininin sağlanması ve planlanması gibi eğitimi içselleştirici ve sınıf atmosferinin yaratılmasına katkı sağlayacak aktivitelerin yapılması

Sınav sürecinde bütün materyaller öğretmen tarafından verilmekte olup online materyallerle de desteklenmektedir. Cambridge, Kaplan, Longman ve Barron’s gibi IELTS eğitimi hazırlık kaynakları eğitim sürecinde kullanılmaktadır.

Eğitim süreci İngilizce seviyesi hedeflenen puanı almaya hazır olan öğrencilerde sadece strateji çalışması ve belli oranda geri bildirim çalışmasından oluşacağından yaklaşık 24 saat olarak planlanmaktadır. Ancak istenilen puanı almak için yeterli olmayan öğrencilerde bu süre öğrencinin dilsel zekası, çalışma temposu ve hedefle arasındaki eksiğe göre değişmektedir.

IELTS Özel Ders Eğitim talebiniz için lütfen tıklayınız.

 

dogusaydin
Doğuş Aydın
Sunday, December 1, 2019