Toefl Özel Ders

images

TOEFL SINAVI

Toefl yani Test of English as a Foreign Language dünya çapında Amerikan değerlendirme ve test şirketi ETS tarafından düzenlenmektedir. Sınavda dört ana temel yetideki başarınız değerlendirilmektedir.

Reading: 30 puan

Listening: 30 puan

Writing: 30 puan

Speaking: 30 puan olmak üzere sınav toplam 120 puandan oluşmaktadır.

Dünyada bir çok üniversite ve kurum özellikle akademik olarak doyurucu ve yeterli bir sınav olma özelliği taşıyan TOEFL sınavını geçerli kabul etmekte ve okul veya işe alımlarda önemli bir kriter olarak sunmaktadır. Genellikle 60-120 arasındaki puan dilimi okul veya kurumun ihtiyaç ve talebine göre başarılı olarak kabul edilmektedir.

TOEFL ÖZEL DERS

Toefl Özel Ders, Doğuş Aydın’ın bilimsel ve gözlemsel verilerinin sentezi ile oluşturduğu kendi öğretim yaklaşımlarının bir parçasıdır. Bu kapsamda Toefl Özel Ders Eğitimlerinde öğrenci ilk olarak psikolojik ve nörolojik yönlerini belirleyen zeka tipi, kaygı, dilsel yetenek ve motivasyon yönünden test edilerek incelenmekte ve bireysel farklılıkları belirlenmektedir.

Testlerin sonucuna özel olarak her öğrenciye özel bir ders programı ve Stratejik Plan hazırlanarak öğrencinin kaç saatte neyi ne kadar çalışarak hangi noktaya gelebileceği belirlenir. Bu stratejik plan öğrenci ile paylaşılarak uygun olup olmadığı sorulur. Sonrasında eğitimlere başlanır. Sınav eğitimlerinde şu ana kadar hazırladığı öğrencilerde yaklaşık 78 öğrenciden sadece 1 öğrencide başarısız olma durumunu yaşayan Doğuş Aydın, hedefe ulaşması imkansız olan öğrencilerle çalışmamakta ve onlara herhangi bir vaatte bulunmamaktadır.

Toefl Özel Ders eğitim içeriği beş ana temelden oluşmaktadır.

-Toefl sınavı için gerekli stratejileri, kısa yol tekniklerini anlatma

-Toefl sınavına yönelik sürekli ve çok çeşitli soru çözme

-Bu sınavlardaki sorulara, yanlışlara, yazma veya konuşma metinlerine yönelik sürekli geri bildirim(feedback) verme

-Süreç devam ederken bilinmeyen bütün kelimelerin bir uygulama ile kayıt altına alınması ve belli aralıklarla Doğuş Aydın’ın kendine ait sistemi olan ‘Daily Wording’ ile sorulması ve tekrar edilmesine dayanır. Kelimelerin sadece dinleme ve okumada anlaşılabilen değil ayrıca konuşma ve yazmada anlaşılabilen edinilmiş bilgi haline dönmesi hedeflenir ve bütün çalışmalar bunun üzerine oluşturulur.

-Sürecin tamamında Dil Danışmanlığı (Dil Koçluğu) stratejilerinin kullanılması ve kişide iç motivasyon yaratma, çalışma disiplininin sağlanması ve planlanması gibi eğitimi içselleştirici ve sınıf atmosferinin yaratılmasına katkı sağlayacak aktivitelerin yapılması

Sınav sürecinde bütün materyaller öğretmen tarafından verilmekte olup online materyallerle de desteklenmektedir. Kaplan, Longman ve Barron’s gibi Toefl eğitimi hazırlık kaynakları eğitim sürecinde kullanılmaktadır.

Eğitim süreci İngilizce seviyesi hedeflenen puanı almaya hazır olan öğrencilerde sadece strateji çalışması ve belli oranda geri bildirim çalışmasından oluşacağından yaklaşık 24 saat olarak planlanmaktadır. Ancak istenilen puanı almak için yeterli olmayan öğrencilerde bu süre öğrencinin dilsel zekası, çalışma temposu ve hedefle arasındaki eksiğe göre değişmektedir.

Toefl Özel Ders Eğitim talebiniz için lütfen tıklayınız.

dogusaydin
Doğuş Aydın
Sunday, December 1, 2019